Laminátové podlahy ǀ Dřevěné podlahy ǀ Vinylové podlahy ǀ PVC ǀ Parkety

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří do kategorie umělohmotných podlah a jde v podstatě o jakýsi vylepšený druh PVC. K jejich největším přednostem patří vysoká odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům a množství dostupných designů. Jejich synonymem je ale také výborná rozměrová a tvarová stálost, velmi nízká úroveň hluku, snadná údržba a dobrý teplotní vjem.Vinylové podlahy
Nepřekonatelné jsou pak vinylové podlahy svou pevností a již zmíněnou odolností. Zároveň si ale zachovávají dobrou pružnost. Jsou odolné vůči vodě a vlhkosti, a proto se vlivem vlhkosti nedeformují. Mají malý tepelný odpor, vynikající tepelně izolačními vlastnostmi a na povrchu působí teplým dojmem. Na druhou stranu však nejsou určené pro uživatele, kteří nedají dopustit na přírodní materiály - dřevo, korek, …
Plánujete-li si pořídit teplovodní podlahové topení, pak i s ním si vinylové podlahy velmi dobře rozumí. Spojení s elektrickým podlahovým vytápěním ale odborníci nedoporučují.

Vzhled vinylové podlahy:
Vinylové podlahy jsou vyráběné z umělého materiálu nazvaného polyvinylchlorid (PVC). Na rozdíl od klasického PVC se však jedná o heterogenní podlahovinu, která se skládá z různorodých funkčních vrstev. Materiály použité na podlahu určují následně i třídu zátěže – vinyl přitom najdete i ve vyšších třídách 41 až 43.
Podlahovina se distribuuje v dílcích, což přináší nejen rychlou pokládku, ale také snadnou opravu. V případě poškození kteréhokoli dílce jej lze jednoduše sejmout a nahradit novým. V případě, že se chystáte časem stěhovat, můžete podlahu snadno rozmontovat a přestěhovat se i s ní.
Milovníci krásných interiérů ocení u vinylových podlah zvláště široký výběr z množství barev a dezénů. K dispozici je vám také široká nabídka dokonalých imitací jiných materiálů, zvláště oblíbené jsou pak imitace dřeva a dlažby.

Úklid a údržba:
Vinylová podlaha nevyžaduje žádnou speciální údržbu a péče o ni je tedy velmi snadná. Vedle zametání a vysávání ji můžete v případě potřeby samozřejmě i vytírat hadrem či mopem. Při větším znečištění přilijte do vody speciální čistič na PVC. Přestože jde o podlahovinu odolnou vůči vlhkosti, voda by na ní zůstávat nikdy neměla.
Na vinylových podlahách většinou nezanechávají stopy ani kolečka kancelářských křesel. Přesto je vhodnější pro jistotu vybavit kolečkové židle a další pohyblivý nábytek kolečky typu W (měkký plast na tvrdém jádru).

Nevíte si rady jakou podlahu vybrat? Laminát, dřevo, pvc nebo vinyl?

Volejte nebo pište, rádi vám poradíme.

 

Telefon+420 607 200 224

Email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook

Facebook

 

 • Nejen s prací ale i vstřícným chováním a velice slušným jednáním pana Kutheila jsem byla velice spokojena - kéž by bylo takových profesionálů více!
  Eva Jansa

  Nejen s prací ale i vstřícným chováním a velice slušným jednáním pana Kutheila jsem byla velice spokojena - kéž by bylo takových profesionálů více!
 • Příjemné a vstřícné chování. Profesionální práce. Vřele doporučuji všem, kteří hledají odborníka.
  Z.Malečková

  Příjemné a vstřícné chování. Profesionální práce. Vřele doporučuji všem, kteří hledají odborníka.
 • S prací i schováním p. Karla Kutheila jsem byl velmi spokojen. Doporučuji ho všem zákazníkům, kteří potřebují rychle a kvalitně položit linoleum.
  Lubomír Šourek

  S prací i schováním p. Karla Kutheila jsem byl velmi spokojen. Doporučuji ho všem zákazníkům, kteří potřebují rychle a kvalitně položit linoleum.
 • Pana Kutheila mohu jen doporučit. Rychlá dohoda, kvalitní a profesionální práce.

  Jakub

  Pana Kutheila mohu jen doporučit. Rychlá dohoda, kvalitní a profesionální práce.
 • S pokladkou vinylove podlahy jsme byli spokojeni, pecliva prace a dokonceni v terminu.
  Iveta

  S pokladkou vinylove podlahy jsme byli spokojeni, pecliva prace a dokonceni v terminu.
 • Byl jsem velice spokojen s profesionálním přístupen, se kterým byla naše záležitost vyřízena. Potřebovali jsme rychle a kvalitně upravit podlahu, která měla menší závady. Zvolili ... Zobrazit více..
  Ing. Pavel Porš

  Byl jsem velice spokojen s profesionálním přístupen, se kterým byla naše záležitost vyřízena. Potřebovali jsme rychle a kvalitně upravit podlahu, která měla menší závady. Zvolili jsme s manželkou řešení, ale nakonec jsme dali na radu pana Kutheila a nelitovali jsme. Vše bylo vyřízeno rychle, kvalitně a za dobrou cenu.
 • Pro spolupráci s panem Kutheilem jsem se rozhodla díky jeho velmi rychlé, slušné a vstřícné reakci na poptávku. Jakmile jsme se na všem domluvili šlo vše ráz na ráz, práci měl velmi... Zobrazit více..
  Martinová Lucie

  Pro spolupráci s panem Kutheilem jsem se rozhodla díky jeho velmi rychlé, slušné a vstřícné reakci na poptávku. Jakmile jsme se na všem domluvili šlo vše ráz na ráz, práci měl velmi rychle hotovou a především kvalitně odvedenou. Vždy ho budu doporučovat, své práci rozumí a je vidět že ji má rád :)

 • Pana Kutheila mohu jen doporučit, především profesionální přístup, rychlost a spolehlivost.
  T.Vít

  Pana Kutheila mohu jen doporučit, především profesionální přístup, rychlost a spolehlivost.
 • Za mne a manželku spokojenost. Rychlé a vstřícné jednání, mohu jen doporučit.
  M. Kratochvíl

  Za mne a manželku spokojenost. Rychlé a vstřícné jednání, mohu jen doporučit.
 • Pana Kutheila doporučuji všem, protože je velmi vstřícný, slušný, spolehlivý a svojí práci rozumí. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno k oboustranné spokojenosti. Doporučuji všem.
  V. Ferencová

  Pana Kutheila doporučuji všem, protože je velmi vstřícný, slušný, spolehlivý a svojí práci rozumí. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno k oboustranné spokojenosti. Doporučuji všem.
 • Byla jsem velice spokojena jak s kvalitou provedené práce, tak i s profesionálním jednáním pana Kutheila při domlouvání zakázky. Mohu doporučit!
  Marcela Obešlová

  Byla jsem velice spokojena jak s kvalitou provedené práce, tak i s profesionálním jednáním pana Kutheila při domlouvání zakázky. Mohu doporučit!
 • Pana Kutheila jsme si vybrali na základě referencí a doporučení známých. Spolupráce s ním byla vstřícná, rychlá a velmi profesionální. Mohu jen a jen doporučit !!!
  Kateřina

  Pana Kutheila jsme si vybrali na základě referencí a doporučení známých. Spolupráce s ním byla vstřícná, rychlá a velmi profesionální. Mohu jen a jen doporučit !!!
 • Pana Kutheila mohu doporučit.

  Pana Kutheila mohu doporučit.