Laminátové podlahy ǀ Dřevěné podlahy ǀ Vinylové podlahy ǀ PVC ǀ Parkety

PVC podlahy

PVC podlaha se hodí do jakékoliv místnosti a na výběr máme ze dvou základních typů, mezi nimiž najdeme několik rozdílů. První druh krytiny se nazývá homogenní PVC podlahová krytina. Dodává se v podobě dlaždic nebo na metráž. Její přednost spočívá v tom, že celou vrstvu tvoří tzv. užitá (nášlapná) vrstva o velikosti do 2 mm a proto je velice vhodným povrchem pro prostory s těžce namáhanou podlahou, k nimž patří např.: výrobní haly, školy, nemocnice a jiné veřejné objekty. Volit můžeme mezi elektrostaticky vodivými podlahami, které jsou vhodné pro laboratoře, různé přípravny, operační sály atp. Antistatické druhy, se hodí pro počítačové sály, call centra apod.PVC podlahy
Druhým – používanějším typem je heterogenní PVC podlaha, kterou tvoří tři odlišné vrstvy. Pod tenčí užitou vrstvou se nachází nosná vrstva a u některých druhů nalezneme i zpevňující podkladovou vrstvu. Tento druh známe především z panelových bytů.
Oba dva typy PVC krytin mají varianty s protiskluzným atestem a to jak do vlhkých prostor, tak do místností s předpokladem kontaktu s horkou vodou (např.: kuchyň).
Při volbě kterékoliv varianty můžeme počítat se snadnou údržbou, výbornou zvukovou i tepelnou izolací a odolností vůči různým chemickým látkám. Dále se PVC podlahy doporučují pro podlahové vytápění. Také je ocení alergici, protože dobře chrání proti alergenům a roztočům. K nejpoužívanějším podlahovým krytinám patří pro svou odolnost proti opotřebení a finanční dostupnost. Stačí si jen vybrat správnou zátěžovou třídu pro určitý interiér – podlahy vhodné pro vyšší zátěž přežijí i židle s kolečky. Dále se dají dobře použít pro pokrytí schodiště. V takovém případě doporučujeme vybírat ze speciálně upravených - protiskluzových druhů.
Nevzhledné spáry patří minulosti. Dnes, zejména díky strojovému začišťování spár, výborné kvalitě lepidel nebo díky systému nalepovacích čtverců, tyto nedostatky podlahu nezkazí. Navíc se některé druhy vyrábějí v dostatečně širokých pásech, takže spáry budou minimální.
Až na několik málo vybraných typů je údržba PVC podlah velice snadná: spočívá v zametení, luxování či omývání vodou s přidáním adekvátního čistícího prostředku. Péči nesmíme nezanedbat, prodlužuje totiž životnost PVC podlahy.

Nevíte si rady jakou podlahu vybrat? Laminát, dřevo, pvc nebo vinyl?

Volejte nebo pište, rádi vám poradíme.

 

Telefon+420 607 200 224

Email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook

Facebook

 

 • Nejen s prací ale i vstřícným chováním a velice slušným jednáním pana Kutheila jsem byla velice spokojena - kéž by bylo takových profesionálů více!
  Eva Jansa

  Nejen s prací ale i vstřícným chováním a velice slušným jednáním pana Kutheila jsem byla velice spokojena - kéž by bylo takových profesionálů více!
 • Příjemné a vstřícné chování. Profesionální práce. Vřele doporučuji všem, kteří hledají odborníka.
  Z.Malečková

  Příjemné a vstřícné chování. Profesionální práce. Vřele doporučuji všem, kteří hledají odborníka.
 • S prací i schováním p. Karla Kutheila jsem byl velmi spokojen. Doporučuji ho všem zákazníkům, kteří potřebují rychle a kvalitně položit linoleum.
  Lubomír Šourek

  S prací i schováním p. Karla Kutheila jsem byl velmi spokojen. Doporučuji ho všem zákazníkům, kteří potřebují rychle a kvalitně položit linoleum.
 • Pana Kutheila mohu jen doporučit. Rychlá dohoda, kvalitní a profesionální práce.

  Jakub

  Pana Kutheila mohu jen doporučit. Rychlá dohoda, kvalitní a profesionální práce.
 • S pokladkou vinylove podlahy jsme byli spokojeni, pecliva prace a dokonceni v terminu.
  Iveta

  S pokladkou vinylove podlahy jsme byli spokojeni, pecliva prace a dokonceni v terminu.
 • Byl jsem velice spokojen s profesionálním přístupen, se kterým byla naše záležitost vyřízena. Potřebovali jsme rychle a kvalitně upravit podlahu, která měla menší závady. Zvolili ... Zobrazit více..
  Ing. Pavel Porš

  Byl jsem velice spokojen s profesionálním přístupen, se kterým byla naše záležitost vyřízena. Potřebovali jsme rychle a kvalitně upravit podlahu, která měla menší závady. Zvolili jsme s manželkou řešení, ale nakonec jsme dali na radu pana Kutheila a nelitovali jsme. Vše bylo vyřízeno rychle, kvalitně a za dobrou cenu.
 • Pro spolupráci s panem Kutheilem jsem se rozhodla díky jeho velmi rychlé, slušné a vstřícné reakci na poptávku. Jakmile jsme se na všem domluvili šlo vše ráz na ráz, práci měl velmi... Zobrazit více..
  Martinová Lucie

  Pro spolupráci s panem Kutheilem jsem se rozhodla díky jeho velmi rychlé, slušné a vstřícné reakci na poptávku. Jakmile jsme se na všem domluvili šlo vše ráz na ráz, práci měl velmi rychle hotovou a především kvalitně odvedenou. Vždy ho budu doporučovat, své práci rozumí a je vidět že ji má rád :)

 • Pana Kutheila mohu jen doporučit, především profesionální přístup, rychlost a spolehlivost.
  T.Vít

  Pana Kutheila mohu jen doporučit, především profesionální přístup, rychlost a spolehlivost.
 • Za mne a manželku spokojenost. Rychlé a vstřícné jednání, mohu jen doporučit.
  M. Kratochvíl

  Za mne a manželku spokojenost. Rychlé a vstřícné jednání, mohu jen doporučit.
 • Pana Kutheila doporučuji všem, protože je velmi vstřícný, slušný, spolehlivý a svojí práci rozumí. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno k oboustranné spokojenosti. Doporučuji všem.
  V. Ferencová

  Pana Kutheila doporučuji všem, protože je velmi vstřícný, slušný, spolehlivý a svojí práci rozumí. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno k oboustranné spokojenosti. Doporučuji všem.
 • Byla jsem velice spokojena jak s kvalitou provedené práce, tak i s profesionálním jednáním pana Kutheila při domlouvání zakázky. Mohu doporučit!
  Marcela Obešlová

  Byla jsem velice spokojena jak s kvalitou provedené práce, tak i s profesionálním jednáním pana Kutheila při domlouvání zakázky. Mohu doporučit!
 • Pana Kutheila jsme si vybrali na základě referencí a doporučení známých. Spolupráce s ním byla vstřícná, rychlá a velmi profesionální. Mohu jen a jen doporučit !!!
  Kateřina

  Pana Kutheila jsme si vybrali na základě referencí a doporučení známých. Spolupráce s ním byla vstřícná, rychlá a velmi profesionální. Mohu jen a jen doporučit !!!
 • Pana Kutheila mohu doporučit.

  Pana Kutheila mohu doporučit.