Vinylové podlahy - Laminátové podlahy - Dřevěné podlahy - PVC podlahy

Podlahářství Praha

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří do kategorie umělohmotných podlah a jde v podstatě o jakýsi vylepšený druh PVC. K jejich největším přednostem patří vysoká odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům a množství dostupných designů. Jejich synonymem je ale také výborná rozměrová a tvarová stálost, velmi nízká úroveň hluku, snadná údržba a dobrý teplotní vjem.Vinylové podlahy
Nepřekonatelné jsou pak vinylové podlahy svou pevností a již zmíněnou odolností. Zároveň si ale zachovávají dobrou pružnost. Jsou odolné vůči vodě a vlhkosti, a proto se vlivem vlhkosti nedeformují. Mají malý tepelný odpor, vynikající tepelně izolačními vlastnostmi a na povrchu působí teplým dojmem. Na druhou stranu však nejsou určené pro uživatele, kteří nedají dopustit na přírodní materiály - dřevo, korek, …
Plánujete-li si pořídit teplovodní podlahové topení, pak i s ním si vinylové podlahy velmi dobře rozumí. Spojení s elektrickým podlahovým vytápěním ale odborníci nedoporučují.

Vzhled vinylové podlahy:
Vinylové podlahy jsou vyráběné z umělého materiálu nazvaného polyvinylchlorid (PVC). Na rozdíl od klasického PVC se však jedná o heterogenní podlahovinu, která se skládá z různorodých funkčních vrstev. Materiály použité na podlahu určují následně i třídu zátěže – vinyl přitom najdete i ve vyšších třídách 41 až 43.
Podlahovina se distribuuje v dílcích, což přináší nejen rychlou pokládku, ale také snadnou opravu. V případě poškození kteréhokoli dílce jej lze jednoduše sejmout a nahradit novým. V případě, že se chystáte časem stěhovat, můžete podlahu snadno rozmontovat a přestěhovat se i s ní.
Milovníci krásných interiérů ocení u vinylových podlah zvláště široký výběr z množství barev a dezénů. K dispozici je vám také široká nabídka dokonalých imitací jiných materiálů, zvláště oblíbené jsou pak imitace dřeva a dlažby.

Vzorníky námy dodávaných vinylových podlah na stránkách našich dodavatelů:

Diamond by Floor Forever
Vinyl Floor Forever
Fatra Thermofix
FatraClick