Vinylové podlahy - Laminátové podlahy - Dřevěné podlahy - PVC podlahy

Podlahářství Praha

PVC podlahy

PVC podlaha se hodí do jakékoliv místnosti a na výběr máme ze dvou základních typů, mezi nimiž najdeme několik rozdílů. První druh krytiny se nazývá homogenní PVC podlahová krytina. Dodává se v podobě dlaždic nebo na metráž. Její přednost spočívá v tom, že celou vrstvu tvoří tzv. užitá (nášlapná) vrstva o velikosti do 2 mm a proto je velice vhodným povrchem pro prostory s těžce namáhanou podlahou, k nimž patří např.: výrobní haly, školy, nemocnice a jiné veřejné objekty. Volit můžeme mezi elektrostaticky vodivými podlahami, které jsou vhodné pro laboratoře, různé přípravny, operační sály atp. Antistatické druhy, se hodí pro počítačové sály, call centra apod.PVC podlahy
Druhým – používanějším typem je heterogenní PVC podlaha, kterou tvoří tři odlišné vrstvy. Pod tenčí užitou vrstvou se nachází nosná vrstva a u některých druhů nalezneme i zpevňující podkladovou vrstvu. Tento druh známe především z panelových bytů.
Oba dva typy PVC krytin mají varianty s protiskluzným atestem a to jak do vlhkých prostor, tak do místností s předpokladem kontaktu s horkou vodou (např.: kuchyň).
Při volbě kterékoliv varianty můžeme počítat se snadnou údržbou, výbornou zvukovou i tepelnou izolací a odolností vůči různým chemickým látkám. Dále se PVC podlahy doporučují pro podlahové vytápění. Také je ocení alergici, protože dobře chrání proti alergenům a roztočům. K nejpoužívanějším podlahovým krytinám patří pro svou odolnost proti opotřebení a finanční dostupnost. Stačí si jen vybrat správnou zátěžovou třídu pro určitý interiér – podlahy vhodné pro vyšší zátěž přežijí i židle s kolečky. Dále se dají dobře použít pro pokrytí schodiště. V takovém případě doporučujeme vybírat ze speciálně upravených - protiskluzových druhů.
Nevzhledné spáry patří minulosti. Dnes, zejména díky strojovému začišťování spár, výborné kvalitě lepidel nebo díky systému nalepovacích čtverců, tyto nedostatky podlahu nezkazí. Navíc se některé druhy vyrábějí v dostatečně širokých pásech, takže spáry budou minimální.
Až na několik málo vybraných typů je údržba PVC podlah velice snadná: spočívá v zametení, luxování či omývání vodou s přidáním adekvátního čistícího prostředku. Péči nesmíme nezanedbat, prodlužuje totiž životnost PVC podlahy.

Vzorníky námy dodávaných pvc podlah na stránkách našich dodavatelů:

LV Luxury Vinyl
Solid 270
Solid 240
Merkur