Vinylové podlahy - Laminátové podlahy - Dřevěné podlahy - PVC podlahy

Podlahářství Praha

Laminátové plovoucí podlahy

Vlastnosti laminátových podlah:
Kromě nízké ceny lákají laminátové podlahy také svými vlastnostmi. Především jsou odolnější vůči mechanickému poškození (oděru a skvrnám) než klasické dřevěné podlahy. Vedle toho nabízejí snadnou pokládku, dlouhou životnost a stálobarevnost.

Jaká struktura, takové vlastnosti:
Laminát jsou desky vyrobené ze slisovaných dřevěných vláken. Platí, že konkrétní vlastnosti lamina udává Laminátové plovoucí podlahyjeho přesná struktura.

U klasického lamina tvoří jádro podlahy tvrdá a vysoce kvalitní HDF deska z přírodního dřevovlákna, na této desce se nachází papírová vrstva s dekorem (krytá odolným laminátovým filmem proti otěru a obrusu), nejspodnější část desky pak tvoří protitažný papír (zajišťující rozměrovou stálost materiálu). U novějších typů lamina často najdete inovovanou strukturu, což přináší i vylepšené vlastnosti podlahy.

Design lamina:
Vybrat si můžeme z široké nabídky laminátových podlah s různou třídou odolnosti i designu. Zatímco u klasických dřevěných podlah je omezen výběr druhů dřev (měkká dřeva jsou nevhodná), nabídka designů laminátových podlah je výrazně širší. Díky tomu si můžete pořídit například atraktivní podlahu s kresbou exotického dřeva.
Na jedné lamele může být dekor uspořádán do dvou nebo tří pruhů (např. vzor parket), nebo nést jednolitý selský vzor (imitace klasického dřevěného prkna).

Vzorníky námy dodávaných laminátových podlah na stránkách našich dodavatelů:

Balterio (Floor Forever)
Kronoswiss
E-Motion